![Bakkalına astığı tabelayı görenler tekrar tekrar bakıyor! Bütün ilçe onu konuşuyor...](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-11:27/Bakkalına astığı tabelayı görenler tekrar tekrar bakıyor! Bütün ilçe onu konuşuyor....jpg)
Trabzon'un Düzköy ilçesinin Haçka Yaylası'nda faaliyet gösteren bir bakkal işletmecisi Ali Akpınar, vatanları uğruna şehit olan kahramanların çocuklarına az da olsa destek olabilmek için şehit çocuklarından ücret talep etmiyor.
Trabzon'un Haçka Yaylası'nda bakkal işleten Ali Akpınar, burada bulunan şehit çocuklarının yaptığı alışverişlerden hiçbir ücret talep etmiyor. Bu anlamlı jesti yaylada bulunan herkesin görebileceği bir pankartla duyuran Akpınar, "Şehit çocukları bu bakkaldan ücretsiz alışveriş yapabilir" mesajıyla gönülleri fethediyor.
Ali Akpınar, bu düşüncenin temelinde kendi duygularının yattığını belirterek, bu tür bir jesti daha önce başka bir yerde gördüğünü ve çok etkilendiğini söyledi.
Akpınar, "Yapmamız gereken buydu diyerek bunu yazdım. İçimden geldi. Tamamen maneviyatla alakalı bir şey. Görenler sağ olsun herkes olumlu tepkiler veriyor. Geçen yıl bu pankartı buraya astım. Yaylada böyle bir şey yapmak istedim. Gelen şehit çocukları oluyor. Ama gelen kimseye nerelisin, kimsin diye sormuyoruz" şeklinde konuştu.