![Ekonomi o ili yerle bir etti! Halkın yüzde 52si gelecekten umutsuz](https://kilalu.blog/news/2024-08-01-09:31/Ekonomi o ili yerle bir etti! Halkın yüzde 52'si gelecekten umutsuz.jpg)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İstanbul Planlama Ajansı (İPA), İstanbul halkının ekonomik beklentilerini gösteren grafiği yayımladı. Yayımlanan grafikte; Mart ile Nisan ayına kıyasla İstanbul halkının, ekonominin kötüye gitme beklentisinin büyük oranda arttığı gözlemlendi. İşte, İstanbulluların ekonomideki umutsuzluğu...
İstanbul Planlama Ajansı tarafından paylaşılan grafik İstanbulluların umutsuzluğunu gözler önüne serdi. Grafikte, Mart ile Nisan aylarında ekonominin kötüye gideceği düşüncesinde olan İstanbulluların oranı, yüzde 20,6 ile yüzde 19,8 olurken söz konusu oran aradan geçen 4-5 aylık sürede katlanarak arttı.
Ağustos ayının gelmesiyle birlikte, ekonomide kötüleşme bekleyenlerin oranı yüzde 52'ye kadar yükseldi. Grafiğe bakıldığında ekonomiyle ilgili bu kötü beklenti son olarak Şubat ayında yüzde 54,5 ile zirveye ulaşmıştı.
Yeni sonuçların ardından, seçim sonrasında gidişatın kötü olduğunu düşünenlerin oranı Ağustos ayında tekrardan zirveye yaklaştı.