![Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvinliler dikkat! Kapınızı bacanızı kapatın... O canavarlar kol geziyor: Böylesi görülmedi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-11:24/Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvinliler dikkat! Kapınızı bacanızı kapatın... O canavarlar kol geziyor: Böylesi görülmedi.jpg)
Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin... Kapınızı, pencerenizi kapatın! O canavarlar adeta kol geziyor! Böylesi görülmedi! Görenler adeta şaşkınlığa uğradı! İşte haberin ayrıntıları...
Artvin Çoruh Üniversitesi Artvin Meslek Yüksekokulu Avcılık ve Yaban Hayatı Programı Dr. Öğr. Üyesi Yasin Uçarlı, Doğu Karadeniz bölgesinde artış gösteren ayı saldırıları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Uçarlı'ya göre, bu ayıların tespit edilmesi ve bireysel düzenlemeler yapılması gerekiyor.
Doğu Karadeniz bölgesinde son zamanlarda artış gösteren ayı saldırılarına dair önemli açıklamalarda bulunan Artvin Çoruh Üniversitesi Artvin Meslek Yüksekokulu Avcılık ve Yaban Hayatı Programı Dr. Öğr. Üyesi Yasin Uçarlı, bölgede yaşanan sorunu bilimsel verilere dayandırarak ele aldı. İşte Uçarlı'nın açıklamaları...
Artvin'deki Atabarı Kayak Merkezi'ne giren ayıların burada maddi hasara yol açtığı bildirildi. Bu olay, bölgede kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan kayak merkezine zarar verdi. Atabarı Kayak Merkezi'nde bulunan 112 Sağlık, Artvin Çoruh Üniversitesi Kayak Odası, AFAD ve Orman Dairesine ait binalara giren ayılar, kapı ve pencereleri parçalayarak yiyecek aradı.
Artvin Çoruh Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim görevlisi Fikri Özkan, bu tür saldırıların daha önce hiç yaşanmadığını belirterek, doğa sporları topluluğu olarak bu tür olaylara hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade etti.