![Çeşmeden 19 saat sonra sevindirici haber](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-09:32/Çeşme'den 19 saat sonra sevindirici haber.jpg)
İzmir'in Çeşme ilçesinde dün çöplükte çıkan yangın kısa sürede otluk alana sıçradı. Ekiplerin sürdürdüğü yoğun çalışmalar sonucunda yangın kontrol altına alındı. Çöplükte ise yangın sürdüğü ve müdahalenin devam ettiği biliniyor.
İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi'ndeki çöplükte dün saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevler, otluğa da sıçradı. Ekiplerin yoğun ve dikkatli çalışmaları sonucuyla yangın 19 saatte kontrol altına alındı.
Dumanı fark edenler durumu orman ekiplerine bildirdi. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 3 uçak, 5 helikopter, 9 arazöz, 3 su ikmal aracı, 5 dozer bölgeye sevk edildi.
Havadan ve karadan müdahaleyle otluk bölgedeki yangının ilerlemesi durduruldu. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.
Çöplükteki yangın sürerken ekipler yangına karadan müdahale ediyor.
Sarıyer'de orman yangını! Helikopter havadan müdahale etti