![Melere saldırıyı destekleyen muhabir Burcu Eken işinden oldu: Otomatik planlanmıştı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-13:49/Meler'e saldırıyı destekleyen muhabir Burcu Eken işinden oldu: Otomatik planlanmıştı.jpg)
Dün akşam Türk futbolu Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e attığı yumruk ile sarsıldı. Skandal olayın ardından muhabir Burcu Eken'in sosyal medyadan yaptığı "Ellerine, kollarına, ayaklarına sağlık." paylaşımı büyük tepki topladı. Tepkilere yanıt olarak, "Konunun futbolla alakası yoktu. Otomatik planlanmış twitti." açıklamasında bulunan Eken, ardından Fairplay Events ile olan iş akdinin sona erdirildiğini duyurdu.
Dün akşam Süper Lig'in 15. haftasında 1-1 berabere kalınan Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının sonunda Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, maçın orta hakemi Halil Umut Meler'e saldırdı. Yumruklu saldırının ardından Meler'in gözü şişti. Hakem Halil Umut Meler ve yardımcıları, çevik kuvvet ekiplerinin desteğiyle sahadan çıkartıldı.
Olayın ardından TFF olağanüstü toplanarak tüm maçların süresiz olarak ertelendiğini duyurdu. Olay sonrası gözaltına alınan Koca tutuklandı.
Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tutuklandı
Tepkilerin bir diğer hedefi de olay anında Beşiktaş'ın eski muhabiri Burcu Eken'in sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşım oldu. Eken, Meler'e yapılan saldırıyı haklı bulduğu şeklinde yorumlanabilecek bir tweet atarak "Ellerine, kollarına, ayaklarına sağlık" ifadesini kullandı.
Bu paylaşımına tepkiler çığ gibi büyürken Eken, konunun futbolla ilgisi olmadığını, otomatik atılan bir tweet olduğunu söyledi.
Eken, ardından Fairplay Events ile olan iş akdinin sona erdirildiğini duyurdu.