![Küçükçekmece sakinleri artık isyanda: Hırsızları durdurmak için kapı-pencereye duvar ördüler](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-16:42/Küçükçekmece sakinleri artık isyanda: Hırsızları durdurmak için kapı-pencereye duvar ördüler.jpg)
İstanbul Küçükçekmece'de onca yaşanan hırsızlık ve şikayetlerin ardından polis tarafından çözüm bulamayan halk isyan etti. Mahallelinin hafta sonu kullandıkları evlerine giren hırsızlar, evlerin elektrik ve su tesisatlarını, metal kapıları ve hatta pencereleri dahi çalıyor. Bu da yetmezmiş gibi evlerin çevresinde içki içenlerin verdiği rahatsızlık had safhaya gelmiş durumda. Vatandaşlar yetkililerin bu olaylara bir çözüm bulmasını bekliyor.
Hırsızlık olaylarının bitmediği İstanbul Küçükçekmece Yarımburgaz mahallesindeki vatandaşlar artık isyan etti. Geçtiğimiz günlerde kasaba giren hırsızlar civardaki evleri ise resmen boşalttılar. Hafta sonu kullandıkları evlerine gelen vatandaşlar evlerinin içindeki eşyalarının çalınması üzerine polise başvurdu.
Olayın ardından bir sonuç alamayan vatandaşlar daha sonraki haftalarda asıl şoku yaşadılar. Evlerine gelen mahalle halkı bahçelerinin etrafında önlem amaçlı koydukları tellerin ve barikatların yıkıldığını gördü.
Bunun üstüne elektrik ve su tesisatını çalan hırsızlar diğer haftalarda ise evlerin metal kapıları ve pencerelerini çaldı. Bu olayın ardından evlerin içerisine girilip uyuşturucu madde kullanıldığını gören vatandaşlar yetkililerin bu durumu önleyemediğini görünce çareyi kullandıkları evin pencere ve kapılarına duvar örüp kapatmakta buldu.
Tren yolunun alt tarafında bulunan mahalleliler, hafta sonu şehrin stresini atmak içini buraya geldiklerini ancak hırsızlık olaylarından yanı sıra çevrede alkol tüketip kendilerini rahatsız eden kişilerin de çok olduğunu söyledi.
Çocukların ve kadınların korkmasına neden olan bu kişilerin zaman zaman kavga ettikleri de belirtildi. Mahalleli çevre güvenliğinin korunması ve hırsızlık olaylarının önlenmesi için emniyet güçlerinden yardım bekliyor.