![Renkli ve beyaz havlular bu yöntemle birbirine karışmıyor! Hem yumuşacık hem capcanlı! Çamaşır makinesine bundan koyun yeter](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-18:29/Renkli ve beyaz havlular bu yöntemle birbirine karışmıyor! Hem yumuşacık hem capcanlı! Çamaşır makinesine bundan koyun yeter.jpg)
Çamaşır makinesinde renkler birbirine mi karışıyor? Bunun artık çok kolay bir yöntemi var. Makineye attığınız çamaşırlarınız artık kendi rengiyle çıkacak. Renkler asla birbirine karışmıyor. Yöntemi ise çok basit. İhtiyacanız olan tek şey Arap sabunu. İşte detaylar..
Ev kadınlarının en muzdarip olduğu konu çamaşır makinesine atılan renkli elbiseler. Bazen renkler diğer kıyafetlere bulaşabiliyor. Bu dertten sizi kurtarıyoruz. Vereceğimiz bu yöntem sayesinde renklileriniz hem canlı hem de birbirine karışmayacak.
RENKLİ ÇAMAŞIRLAR BİRİNE BULAŞMIYOR
Çamaşır makinesine atılan beyaz havlular renklilerle karışabiliyor. Beyaz havluları artık ayrı makineye atmayacaksınız. Bu yöntem sayesinde renkli havlular ile beyazlar bir arada yıkanacak ve asla boyası birbirine karışmayacak..
HAVLULARINIZ PAMUK GİBİ OLACAK
Renkli ve beyaz havlularınızı bir arada yıkamanın püf noktası Arap sabunu. Arap sabunu çamaşır makinesine zarar vermediği gibi perde ve havlular da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun için 1 ölçek çamaşır sodası, yarım çay bardağı Arap sabunu, yumuşatıcı gözüne ise beyaz sirke koyun. İsteyen yumuşatıcı da kullanabilir.
YAPILIŞI
Arap sabunu ve çamaşır sodasını bir kaba koyup üzerine 1 bardak sıcak su ekleyin. Pamukluda 60 derece ayarlayın. Daha sonra bu karışımı Makina du alırken deterjan haznesine dökün. Bu yöntem sayesine renkli ve beyaz havlularınız hem yumuşacık hem de renkleri asla birbirine karışmayacak.
Deneyenler yazsın!