![Keşke çöpe atmadan önce bilseydim demeyin! Biraz ekleyince mutfaktaki temizlik bezlerini yeni gibi yapıyor](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-19:47/'Keşke çöpe atmadan önce bilseydim' demeyin! Biraz ekleyince mutfaktaki temizlik bezlerini yeni gibi yapıyor.jpg)
Evlerimizde hemen hemen her yüzeyde kullandığımız temizlik bezleri zamanla kir yumağına dönüşüyor. Hanımlar ise bu noktada kullanılmış ve kirlenmiş bezleri çöpe atıyor. Şimdi size önereceğimiz yöntemle bezlerinizi artık çöpe atmayacaksınız. İlk günkü haline geri dönecek. İşte detaylar...
HABER: RENGİN UĞUR
Evinizin özelikle de mutfaklarınızın bir çok yüzeyinde kullandığınız ve kirlenen temizlik bezlerini atmaya karar verdiyseniz, bu haberimiz tam size göre. Ev hanımlarının vazgeçilmezi olan bu bezleri, çamaşır makisinde yüksek dereceye yıkasınız bile temizlenmeyebiliyor.
Sosyal medyada yayılan bir yöntem ev hanımları tarafından epey sevildi. Bu yöntemle birlikte artık temizlik bezleriniz çöpe gitmeyecek ve paranız cebinizde kalacak. Peki bu temizlik bezlerini nasıl ilk günkü haline çevirebiliriz? Şimdi temizlik bezlerinizi ilk günkü haline çevirecek yöntemi aşama aşama anlatacağız.
Öncellikle eski bir tencerenin içine kirlenmiş temizlik bezlerini koyalım. Ardından içerisine 1 buçuk kapak arap sabunu ekleyip, sıcak su ekleyelim. Tencereyi ateşe alıp, bezleri bir güzel kaynatalım. Duruladığımız bezleri güneşe asıp kurutalım. Böylelikle bezleriniz tıpkı ilk aldığınız günkü gibi olacak...