![Oy vermeye at, kuzu, papağan, kedi, köpekle gittiler! O anlar sosyal medyada gündem oldu](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-19:21/Oy vermeye at, kuzu, papağan, kedi, köpekle gittiler! O anlar sosyal medyada gündem oldu.jpg)
Geçen hafta gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimi için sandığa giden bazı seçmenler, evcil hayvanlarını da beraberinde getirdi. İşte sandıktan renkli görüntüler...
İkinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi, 28 Mayıs 2023 pazar günü gerçekleşti. Yurt genelindeki 63 milyon seçmen, 08.00-17.00 saatleri arasında sandığa giderek oy verdi.
Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan yarıştı. Seçimi, yüzde 52 ile Recep Tayyip Erdoğan kazanarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi.
Bianet'in derlediği habere göre, bazı seçmenler sandık başına, evcil hayvanlarıyla birlikte gitti.
İstanbul
İzmir
Denizli
Antalya
Bursa
Konya