![Fransadan Orduya gelin geldi! İslam dininden etkilendi: Fransız kadın Müslüman oldu](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-23:15/Fransa'dan Ordu'ya gelin geldi! İslam dininden etkilendi: Fransız kadın Müslüman oldu.jpg)
Fransa'da tanıştığı Ordulu kocasıyla evlendi! Kocasının memleketi Fatsa'da Müslüman oldu! İslam dininden etkilenen Fransız kadına Kur-an'ı Kerim hediye edildi...
Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Küçükkoç Mahallesi nüfusuna kayıtlı Mücahit Kurtul, Fransa'da tanıştığı Camılle Jung ile dünya evine girdi. Daha sonra İslam dinine duyduğu ilgi ile Müslüman olma kararı alan Camılle Jung, Fatsa İlçe Müftülüğü'ne başvurarak bu önemli adımı attı. Fatsa İlçe Müftülüğü'nde düzenlenen 'ihtida merasimi' ile Camılle Jung, Müslüman oldu ve ismini Lale olarak değiştirdi.
Merasim, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve Fatsa İlçe Müftüsü Aziz Bul'un rehberliğinde devam etti. İlçe Müftüsü, Lale'ye İslam dininin temel esaslarına dair bilgiler vererek tebrik etti. Merasim sonunda Aziz Bul, Lale'ye 'İhtida Belgesi' ile birlikte Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye etti.