![Buralarda sinir, stres, kaygı hiçbiri yok! Türkiye’nin en mutlu 3 şehri belli oldu: Emekli olan hemen taşınmak isteyecek](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-20:37/Buralarda sinir, stres, kaygı hiçbiri yok! Türkiye’nin en mutlu 3 şehri belli oldu: Emekli olan hemen taşınmak isteyecek.jpg)
TÜİK Türkiye’nin en mutlu şehirlerini açıkladı. Buralarda sinir, stres, kaygı hiçbiri yok. Özellikle emekliler için ideal olarak görülen bu şehirlere emekli olan hemen taşınsın…
Aydınlık’ta yer alan habere göre, TÜİK Türkiye’nin en mutlu 3 şehrini açıklarken bu şehirler de emeklilere en uygun iller olarak gösterildi. Mutluluk ve sakinliğiyle ön plana çıkan bu şehirlerde sinir, stres ve kaygı gibi duygulara yer yok.
TÜİK tarafından paylaşılan verilere göre Türkiye’nin en mutlu şehirleri şöyle:
1. Sinop: nüfusun %77.66'sı mutlu,
2. Afyonkarahisar: nüfusun %76.43'ü mutlu
3. Bayburt: nüfusun %75.91'i mutlu
Listeye bakıldığında, Karadeniz Bölgesi’nden iki ilin birden ilk üçe girmiş olması dikkat çekiyor.