![Bölge halkının gözüne uyku girmiyor! Sürü halinde bir anda ortaya çıkıyorlar! Kabus her geçen gün büyüyor!](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:04/Bölge halkının gözüne uyku girmiyor! Sürü halinde bir anda ortaya çıkıyorlar! Kabus her geçen gün büyüyor!.jpg)
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, aç kalan ayılar köylere iniyor. Bölge halkını tedirgin eden bu durum sonrası vatandaşlar, "mantar toplamaya bile gidemiyoruz" dediler.
Zonguldak'ın Devrek ilçesinde yaşayan vatandaşlar aç kalan ayılardan yakınıyor. Köy sakinleri, ayıların bir anda karşılarına çıktığı için tedirgin olduklarını söylüyor. Köylüler, özellikle meyve ağaçlarının ve tarım ürünlerinin ayılar tarafından zarar görmesi nedeniyle endişe içinde olduklarını ifade etti.
MANTAR TOPLAMAYA BİLE GİDEMİYORLAR
Ayıların yerleşim yerlerine yakın yerlerde dolaşması, vatandaşlar arasında tedirginliğe sebep oluyor. Başlarkadı Muhtarı Hasan Ermağan, "Son zamanlarda ayı olayları artıyor. Bir mahallemize indiler ve güvenlik kameralarına yakalandılar. Artan olaylardan sonra her akşam köyün etrafında tur atıyorum. Bir anda ayı sürüsü karşıma çıktı. vatandaşlar tedirgin oluyor, korkudan mantar toplamaya bile gidemiyorlar" dedi.