![Türkiyede adını da tadını da bilen çok az! Milasta mevsimi geldi: Kilosunu 150 TLden alıp buzlukta saklıyorlar](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:01/Türkiye'de adını da tadını da bilen çok az! Milas'ta mevsimi geldi: Kilosunu 150 TL'den alıp buzlukta saklıyorlar.jpg)
Ekim ayının gelmesiyle birlikte Ege ile Akdeniz bölgelerinde sık yetişen Çıntar'ın da mevsimi geldi. Milas ilçesinde ormanlık alanlarda kendini gösteren Çıntar'ın kilosu ise 150 TL'den alıcıya ulaşıyor...
Ekim ayıyla birlikte özellikle Ege ile Akdeniz bölgelerinde yetişen ve bölge halkının geçim kaynağını oluşturan Çıntar, Muğla Milas'ta boy göstermeye başladı. Bir kere tadanın vazgeçemediği ve mevsimini beklediği Çıntar mantarının kilosu 150 TL'den satılıyor.
Milas'ta kırsal alanlarda yetişen doğal mantar Çıntar'ın şuan ki kilo fiyatı 150 TL olarak belirlendi. Yağışlara bağlı olarak veriminde artış yaşanan çıntarın fiyatının bölgeye sonbahar yağışlarının düşmesiyle birlikte ucuzlayacağı tahmin ediliyor.
Genellikle kavurma ve közde kızartma yöntemleriyle tüketilen çıntar, genellikle derin dondurucularda saklanarak kış aylarında da tüketiliyor.