![Faturalar cepleri delecek! O ilde suya büyük zam! Su faturası kabardıkça kabardı!](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-14:51/Faturalar cepleri delecek! O ilde suya büyük zam! Su faturası kabardıkça kabardı!.jpg)
Erzurum'dan su zammı. Geçen yıl yapılan zammın üstüne yeni bir zam daha yapıldı.
Faturalar cepleri delecek! O ilde suya büyük zam! Su faturası kabardıkça kabardı! O ilde yaşayanlara büyük şok. 2022 yılında yaptığı zammın etkisi geçmeden yeni bir zam haberi daha geldi. Suyun zamlandığı şehir olarak anılıyor. İşte detaylar... Haberimizde...
Geçen yıl mayıs ayında suya yapılan zam nedeniyle çok konuşulan ilde bu sefer de yeni bir zam haberi geldi. Erzurum ilinde suya yüzde 20 yapıldığı açıklanmıştı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bu zamlarda yeni yılda da değişen bir şey olmadı. Yeni yılın gelmesiyle birlikte Erzurum'dan yeni zam haberi daha geldi. Yapılan açıklamaya göre ve ESKİ'nin resmi internet sitesinde paylaştığı verilere göre yeni zamlar ise şöyle:
Sıfır abone ücreti 590 TL'den 979 TL
Abonelik değişimi 318 TL'den 479 TL
Açma kapama bedeli 38 TL'den 115 TL
Su metreküp bedeli 11.5TL'den 15 TL oldu.