![Şilede yağışın bilançosu: Dere ve deniz taştı, iş yerlerini su bastı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-19:55/Şile'de yağışın bilançosu: Dere ve deniz taştı, iş yerlerini su bastı.jpg)
Fırtına ve şiddetli yağışın vurduğu Şile Ağva’da dün deniz ve derenin taşmasıyla meydana gelen selin ardında bıraktığı tahribat, suların çekilmesiyle ortaya çıktı. Selde birçok iş yerini su basarken, ağaçlar ve aydınlatma direkleri devrildi.
Meteoroloji'nin kuvvetli yerel yağış uyarılarının ardından, dün sabaha karşı derelerin ve denizin yükseldiği Şile Ağva’da sokaklar, iş yerleri, balıkçı tekneleri sular altında kaldı. Bazı araçlar da büyük hasar oluştu.
Dün akşam saatlerinde sağanak yağışın hızını kesmesiyle sel suları çekildi.
Sel suyunun taşıdığı moloz ve çöp yığınları, devrilen ağaçlar, devrilen banklar suların çekilmesiyle gün yüzüne çıktı.
Bölgede ekiplerin çalışmaları devam ediyor.