![Bu da İstanbulun yaya trafiği: Adım atmak için bile beklediler](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-11:56/Bu da İstanbul'un 'yaya' trafiği: Adım atmak için bile beklediler.jpg)
Yerli ve yabancı turistlerin gözde lokasyonlarından Mısır Çarşısı ve çevresi insan akınına uğradı. Adım atacak yerin kalmadığı bölgede kalabalıkta yürümekte zorlanan vatandaşlardan bazıları mesafeyi 10 - 15 dakikada katettiğini aktardı.
İstanbul'da bahar havasını fırsat bilen vatandaşlar kendilerini sokaklara attı. İstanbul'da turist akınına uğrayan Tarihi Yarımada da yoğunluktan nasibini aldı.
Eminönü ve Mısır Çarşısı'nda öğle saatlerinden itibaren başlayan kalabalık, özellikle saat 15.00'ten sonra daha da arttı. Gezmek için Tarihi Yarımada'yı tercih eden turistlerin de etkisiyle Mısır Çarşısı'ndan Kapalı Çarşı'ya kadar olan noktada yoğunluk oluştu.
Kalabalıkta ilerlemek isteyenler uzun süre beklemek zorunda kaldı.
Kalabalıkta yürümekte zorlanan vatandaşlardan bazıları mesafeyi 10 - 15 dakikada katettiğini söyledi.
Kalabalık içinde yürümeye çalışan bir kadın, "Bu kadar yoğunluk görmemiştik " dedi. Bazı vatandaşlar ise, "Çok kalabalık", "Böyle birşey görmedik" diyerek durum tepki gösterdi.
Yaşlı bir adam kalabalıktan yakınarak "Ne oldu böyle ?" diye sorarken, kadın esnaf ise, "Cumartesileri hep böyle" şeklinde konuştu