![Tunceli sokakları yaban keçilerine kaldı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-21:12/Tunceli sokakları yaban keçilerine kaldı.jpg)
Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde vatandaşlar gönüllü olarak yasağı uygulayarak sokağa çıkmadı. İnsanların boş bıraktığı sokaklar yaban keçileri dolaştı.
Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in 31 kentteki 2 günlük sokağa çıkma yasağını "Biz de kent genelinde gönüllü uygulayalım" çağrısı ilçelerde de karşılık buldu.
O ilçelerden Çemişgezek'te vatandaşların sokağa çıkmaması ile ana cadde ve ara sokaklar boş kaldı. Zorunlu vatandaşın ihtiyacını karşılayacak iş yerleri dışında diğer mekanlar açılmadı.
Tunceli sokakları yaban keçilerine kaldı ViDEO
İlçe sokakları ise sürekli gelen ve sayıları her geçen gün artan yaban keçilerine kaldı. Vatandaşların korona virüsten korunmak için sokağa çıkmamasıyla birlikte mahalle içlerine kadar giren keçiler park ve caddelerde gezindi.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![i Tunceli sokakları yaban keçilerine kaldı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/12/tunceli_3110.jpg)
![i Tunceli sokakları yaban keçilerine kaldı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/12/yaban-kecisi_1089.jpg)
![i Tunceli sokakları yaban keçilerine kaldı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/12/keci_3028.jpg)
![i Tunceli sokakları yaban keçilerine kaldı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/12/tunceli_5448.jpg)