![Bursada 150 yıllık bayram geleneği](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-19:43/Bursa'da 150 yıllık bayram geleneği.jpg)
Bursa’nın Orhaneli ilçesinde adak geleneği, bu yıl da hayata geçirildi.
Orhaneli ilçesi Karaoğlanlar Mahallesi'nde, 150 yıllık gelenek bu sene de yaşatıldı ve çocuklar sevindirildi.
Bayram sabahının ilk ışıklarıyla birlikte evlerinden aldıkları kovalar, sepetler ve karton kutularla cami önünde kuyruğa geçen çocuklar, köy halkının camiye namaz kılmaya gelirken yanlarında getirdikleri şeker, çikolata, kek, bisküvileri sepetlerine, torba ve kutularına doldurdular.
Anne ve babalar da çocukluklarında yaşadıkları bu güzel anıyı tekrar yaşayabilmek için çocukları ile birlikte cami avlusunu doldurdular.
Sabahın ilk ışıklarıyla evlerinden aileleri ile beraber heyecanla çıkıp cami avlusunda toplanan çocuklar, getirdikleri poşet, kutu, sepetlerini dağıtılan ürünlerle doldurarak sevinçle evlerinin yolunu tuttular.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![i Bursa'da 150 yıllık bayram geleneği](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/04/fa_127.jpg)
![i Bursa'da 150 yıllık bayram geleneği](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/04/a_4627.jpg)