![Erzurum Palandökende kadınların leğenli kar keyfi](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-01:18/Erzurum Palandöken'de kadınların leğenli kar keyfi.jpg)
Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde leğenlerle kayan kadınlar, renkli görüntüler oluşturdu.
İstanbul Kartal Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği 4 günlük gezi kapsamında Erzurum’a gelen kadınlar, Palandöken Kayak Merkezinde çamaşır leğeniyle (Leğen-board) kayarak gönüllerince eğlendiler.
Kadınlar, Palandöken’de leğenlerle kayarak çocukluklarını yaşadıklarını söylediler. Leğenlerini alan kadınlar, Leğen-board yarışlarında birbirinden ilginç görüntüler oluşturdu. Gönüllerince eğlendiklerini söyleyen kadınlar, “Erzurum’u çok sevdik, hatta buraya yerleşmeyi de düşünüyoruz” dediler.
Kadınların ellerinde leğenleriyle ’sabunu koydum leğene’ türküsünü söylemeleri de renkli anların yaşanmasına neden oldu.
Palandöken'de kadınlar leğenlerle kaydı VİDEO
![Erzurum Palandöken'de kadınların leğenli kar keyfi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/01/16/1_3123.jpeg)
![Erzurum Palandöken'de kadınların leğenli kar keyfi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/01/16/3_7385.jpeg)