![A Milli Kadın Voleybol Takımı olimpiyatlarda](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-20:29/A Milli Kadın Voleybol Takımı olimpiyatlarda.jpg)
A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Elemeleri finalinde Almanya'yı 3-0 yenerek, olimpiyatlara katılma hakkı elde etti.
Filenin Sultanları, Tokyo biletini kaptı...
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Kıta Elemeleri final maçında Almanya'yı set vermeden 3-0 mağlup etti.
Hollanda'nın ev sahipliğinde Apeldoorn kentinde düzenlenen turnuvanın final mücadelesine çok etkili başlayan Türkiye, üst üste bulduğu sayılarla maçın hemen başında 4-1 öne geçti.
Almanya'nın rakibini file önünde durdurmak için üçlü bloklara başvurduğu sette farkı 6 sayıya kadar çıkaran milliler (13-7), disiplinli oyunundan taviz vermediği seti 25-17 kazandı.
Daha dengeli başlayan ikinci sette Lipmann ve Orthmann'ı durdurmayı başaran ay-yıldızlılar, Eda Erdem Dündar'ın etkili servislerinden bulduğu sayılarla rakibine 9-6 üstünlük sağladı.
Lipmann'ın dışarı giden smaç vuruşunun ardından durumu 22-19 yapan Türkiye, rakibine sayı vermediği bu bölümde Zehra Güneş, Hande Baladın ve Eda Erdem Dündar'ın etkili performansıyla seti 25-19 kazandı ve 2-0'lık üstünlüğü yakaladı.
Üçüncü sette oyun disiplinini elden bırakmayan Türkiye, Naz Aydemir Akyol'un çizgiye gönderdiği etkili servisle molaya 9-6 üstün girerken, Hande Baladın ve Meliha İsmailoğlu'nun üst üste kazandığı sayılarla 4 sayılık avantaj yakaladı (15-11)
Almanya'nın farkı kapattığı son bölümde, Orthmann'ın serviste hata yapmasıyla 23-22 öne geçen ay-yıldızlılar, art arda bulduğu sayılarla seti 25-22, maçı da 3-0 kazandı.
A Milli Kadın Voleybol Takımı Tokyo Olimpiyatları biletini kaptığı anlar VİDEO
A Milli Kadın Voleybol Takımı, tarihinde ikinci kez olimpiyat vizesi aldı.
2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden milliler, Avrupa Kıta Elemeleri finalinde Almanya'yı 3-0 mağlup ederek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde etti.
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)
![a A Milli Kadın Voleybol Takımı olimpiyatlarda](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2020/01/12/a-milli-kadin-voleybol-takimi-olimpiyatlarda_001.jpg)
![a A Milli Kadın Voleybol Takımı olimpiyatlarda](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2020/01/12/a-milli-kadin-voleybol-takimi-olimpiyatlarda_002.jpg)
![a A Milli Kadın Voleybol Takımı olimpiyatlarda](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2020/01/12/a-milli-kadin-voleybol-takimi-olimpiyatlarda_003.jpg)
![a A Milli Kadın Voleybol Takımı olimpiyatlarda](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2020/01/12/a-milli-kadin-voleybol-takimi-olimpiyatlarda_004.jpg)
![a A Milli Kadın Voleybol Takımı olimpiyatlarda](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2020/01/12/a-milli-kadin-voleybol-takimi-olimpiyatlarda_005.jpg)