![Kırıkkaledeki evden 1 kamyon çöp çıktı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:12/Kırıkkale'deki evden 1 kamyon çöp çıktı.jpg)
Evden gelen kötü kokular üzerine mahalle sakinleri tarafından yapılan ihbar üzerine eve gelen ekipler, saatler süren çalışma sonrası evden yaklaşık bir kamyon çöp çıkardı.
Kırıkkale Belediyesi ekipleri, merkez Bağlarbaşı Mahallesi 187. Sokak üzerindeki bir ikametin içi ile etrafının çöp ev haline getirildiği ve kötü kokulara yol açtığı yönünde aldığı şikayetler üzerine harekete geçti.
Zabıta ekiplerinin de destekleri ile başlatılan çalışma neticesinde, Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını tehlikeye atan ve vatandaşlara rahatsızlık veren ev ve çevresinde detaylı temizlik mesaisi yaptı. Saatler süren çalışmaları sonrasında evden yaklaşık bir kamyon çöp çıkarıldı.
Çalışmaların tamamlanmasının ardından da alanda dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilen bölgede, geçen yıl da aynı manzaraların yaşandığı öğrenildi.
Mahalle sakinleri, koronavirüs salgını nedeniyle tedbirlerini aldıklarını belirtirken, söz konusu evdeki çirkin görüntüden şikayetçi olduklarını ifade etti.
Şikayetleri üzerine hızlı bir şekilde harekete geçildiğini ve gerekli dezenfekte işlemlerinin yapıldığını belirten mahalle sakinleri, evde ikamet eden komşularının çöp toplama hastalığı olduğunu ifade etti.
Ayrıca, etrafta bulunan çöpleri toplayıp evine getiren komşuları için ellerinden gelen yardımı esirgemediklerini belirten mahalle sakinleri, komşuları için üzgün olduklarını söyledi.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![i Kırıkkale'deki evden 1 kamyon çöp çıktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2021/02/10/cop_3833.jpg)
![i Kırıkkale'deki evden 1 kamyon çöp çıktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2021/02/10/cop_8310.jpg)
![i Kırıkkale'deki evden 1 kamyon çöp çıktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2021/02/10/cop_1787.jpg)