![Manisa’da hırsızlar mahalleyi susuz bıraktı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-03:51/Manisa’da hırsızlar mahalleyi susuz bıraktı.jpg)
Salihli ilçesinde içme suyu deposundaki otomasyon sistemine bağlı 2 adet akü çalınınca mahalleli 6 saat susuz kaldı.
Derbent Mahallesi civarında bulunan ve Mersinli Mahallesi’nin içme suyunu sağlayan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğüne ait su deposundaki otomasyon sistemine bağlı 2 adet akü, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı.
Olay sonrası bin 600 nüfuslu Mersinli Mahallesi’ne 6 saat su verilemezken, MASKİ ekiplerinin sorunu gidermesi ile mahalleye yeniden su verilmeye başlandı. Jandarma, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![i Manisa’da hırsızlar mahalleyi susuz bıraktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/07/25/manisa-hirsizlik_9644.jpg)
![i Manisa’da hırsızlar mahalleyi susuz bıraktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/07/25/manisa-hirsizlik_3550.jpg)