![Surun 2 mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:08/Sur'un 2 mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı.jpg)
Sur'un Ali Paşa ve Lalebey mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor.
Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesi Belediye Başkan Vekili Kaymakam Bilal Özkan, Ali Paşa ve Lalebey mahallelerinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, "Sözde direniş görüntüsü oluşturmaya çalışmakla beraber başarılı olamayan terör örgütünün uzantılarına asla fırsat verilmeyecektir. Devletimiz bu çalışmayı takvimi içerisinde bitirmeye kararlıdır." dedi.
Özkan, belediye binasında düzenlenen basın toplantısında, İslam ve Türk medeniyetinin çok önemli bir merkezi olan Diyarbakır'ın uzun bir süre teröristlerin yıkım saldırılarına maruz kaldığını söyledi.
Bilal Özkan, 2008 yılında dönemin Büyükşehir Belediyesi, Sur Belediyesi, TOKİ ve Valilik arasında bölgede daha insani bir yaşamı tesis etme adına "Kentsel Dönüşüm Protokolü" imzalandığını hatırlattı.
Devletin Sur'da yaptığı sosyal yardımların yaklaşık 100 milyon lirayı bulduğunu ifade eden Özkan, Sur'un imarına ise 2 milyar lira harcandığını kaydetti.
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)
![Sur'un 2 mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/09/08/s_1383.jpg)
![Sur'un 2 mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/09/08/s_6020_2.jpg)
![Sur'un 2 mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/09/08/s_5917_3.jpg)