![Çanakkalede konteyner kent kurulumuna başlandı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-00:49/Çanakkale'de konteyner kent kurulumuna başlandı.jpg)
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, iki gündür süren depremlerin ardından bölgeye TIR'la konteyner getirildi.
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, iki gündür süren depremlerin ardından evlerine giremeyen vatandaşlar için bölgede konteyner kent kurulmasına başlandı.
Depremden en fazla etkilenen ilçeye bağlı Yukarıköy'de evleri hasar gören vatandaşlar için AFAD ve Türk Kızılayı tarafından bölgeye tırlarla konteyner getirildi.
Misafirhanelerde kalmak istemeyen bazı vatandaşlar ise daha önce kendileri için hazırlanan çadırlarda ısınarak vakit geçiriyor.
![Çanakkale'de konteyner kent kurulumuna başlandı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/02/08/123_923.jpg)
![Çanakkale'de konteyner kent kurulumuna başlandı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/02/08/123_9860.jpg)
![Çanakkale'de konteyner kent kurulumuna başlandı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/02/08/23_5748.jpg)