![Öğrencilerin desteğiyle açılan okul eğitime başladı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-04:28/Öğrencilerin desteğiyle açılan okul eğitime başladı.jpg)
Düzce'de tüm ilk ve orta okullarda başlatılan yardım kampanyası ile Suriye'nin El-Bab kentinde inşa edilen okul, eğitime başladı.
Bölgede bulanan çocukların eğitim faaliyetlerini normalleştirmek için Mayıs 2017 tarihinde Fırat Kalkanı bölgesinde okul yaptırmak amacıyla başlatılan kampanya ile inşa edilen Doğu Brata İlkokulu tamamlandı.
Bir sene önce başlatılan kampanya ile okullardan 168 bin 500 lira para toplandı. Yapılan bağışlarla El-Bab'da okul yapımı tamamlanarak, eğitim-öğretime açıldı.
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)
![Öğrencilerin desteğiyle açılan okul eğitime başladı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/04/04/1234_3482_2.jpg)
![Öğrencilerin desteğiyle açılan okul eğitime başladı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/04/04/1234_2234.jpg)
![Öğrencilerin desteğiyle açılan okul eğitime başladı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/04/04/1234_9608_1.jpg)