![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:22/Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi.jpg)
Esenyurt’ta yaşayan Nazım Cihan isimli vatandaş, Osmanlı dönemi kıyafetini giyip papağanıyla birlikte oy kullandı.
İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri, ilginç görüntülere sahne oluyor.
Esenyurt’ta 44 yaşındaki Nazım Cihan isimli vatandaş, oy kullanmaya Osmanlı dönemi kıyafetleri arasında papağanı Paşa ile birlikte geldi. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında Esenyurt Ekrem İnce Ortaokulu'nda 2373 numaralı sandığa giden Cihan, papağanıyla birlikte oy kullanacağı kabine girdi.
Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi VİDEO
Oy mühürleme işleminin ardından zarfı, sandığa ’Paşa’ attı. Nazım Cihan, papağanına olan sevgisini dile getirerek, "Papağanım da uzun süredir benimle yaşıyor. Bu demokratik hakkımı onunla beraber kullanmak istedim. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.” diye konuştu.
Oy verme işlemi sırasında sandık görevlilerinin de ilgisini çeken Paşa, ilgi odağı oldu. Oy verme işleminin ardından vatandaşlar, Nazım Cihan ve Paşa ile okulun bahçesinde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/c40d5346-98f3-494f-a834-07d2819fed8e.jpg)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/8c6b1ed2-bbbb-40b0-a1af-391115e8f62a.jpg)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/27d96af2-3e2b-4279-9f77-5f6097ba9ffb.jpg)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/559d7268-44b2-4765-bb3b-b92d16938224.jpg)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/9c736aba-d195-4ed7-baff-e3a05edc79ca.jpg)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/d1b6189e-4d42-473b-a05e-97876073ea22.jpg)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/aca50965-c512-4d00-ac24-37d2216a9e94.jpg)
![Papağanıyla birlikte oy vermeye geldi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/06/23/b7be8bcf-0890-4bc2-bdf6-de9402093a4e.jpg)