![Çarşı 4 gün sonra darbeyi kınadı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-16:27/Çarşı 4 gün sonra darbeyi kınadı.jpg)
Darbe girişiminde, kimin neye karşı olduğu ortaya çıkmaya başladı. Çarşı da darbeye sessiz kalıp, toz duman dağılınca ortaya çıkanlardan..
Sorsanız herkes darbeye karşıdır ancak darbe alenen yapılmaya başlandığında toplumda bazı kesimler seslerini çıkarmadı.
İlk 5 saat çok önemli çünkü ilk 5 saatte darbenin başarıya ulaşıp ulaşmayacağı henüz net değildi. Bir insanın veya kurumun darbeye karşı durup durmadığını görebilmek için, o ilk 5 saatteki tavrına çok iyi bakın.
Mustafa Ceceli'nin yaptığı gibi, Çarşı grubu da darbeye sessiz kalanlardan. Sessiz kaldılar çünkü kimin kazanacağı belli değildi. İnsanlarımızın üzerine helikopterlerden ateş açılırken sessiz kaldılar, tepki vermediler.
4 gün sonra darbe püskürtülünce ortaya çıkıp "Çarşı darbelere de karşı" edebiyatı yapıyorlar, inanmayın.
Biz 2 gün önce Çarşı grubunun, hemen her şeye karşı olup sokakları inleten Çarşı'nın, ağzını neden bıçak açmıyor diye soruyorduk ki darbeye karşı olduklarını ancak 4 gün sonra hazırladıkları pankartla öğrenebildik..
Halktan askeri kalkışmaya tepki VİDEO
![uiea](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/07/19/uiea_1054.jpg)
![Çarşı 4 gün sonra darbeyi kınadı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/07/19/uiea_9640.jpg)