![Türkiyenin en yaşlı seçmeni oyunu kullandı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-15:44/Türkiye'nin en yaşlı seçmeni oyunu kullandı.jpg)
Siirt'in Eruh ilçesinde ikamet eden ve Türkiye’nin en yaşlı seçmeni olan 130 yaşındaki Mehmet Esen, oyunu torunlarının yardımıyla kullandı.
Eruh ilçesine bağlı Gedikkaşar köyünde ikamet eden ve Türkiye’nin en yaşlı seçmeni olan 130 yaşındaki Mehmet Esen, her seçim olduğu gibi bu seçimde de sandığa gitti.
Torunlarının yardımıyla Eruh ilçe merkezinde bulunan Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu’na gelen Esen, oyunu 1044 numaralı sandığa attı. Güçlükle ayakta durduğunu ancak buna rağmen vatandaşlık görevini yerine getirdiğini belirten Esen, 1 Kasım seçimlerinin kardeş halklar olan Türkler ile Kürtlere barış ve huzur getirmesini istedi.
Türkiye'nin en yaşlı seçmeni oyunu kullandı İZLE
Esen, "Ne kadar dünyada yaşayanların aklını bir araya getirirseniz Kur’an-i Kerim aklı kadar olabilir mi? Hazreti Muhammed’den bu yana Kur’an’a bağlı kaldığımız sürece yolumuzu şaşırmadık. Ne zaman ki Kur’an ve sünnetleri terk ettiysek yolumuzu şaşırdık. Bu kavgayı ancak Kuran’ın hükmü çöze bilir. Bütün müminler kardeştir. İslam dini bizi kardeş ilan etmiş. Her şey kuran ve peygamber efendimizin sünnetini tatbik etmemizle mümkün olur" dedi.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![siirt](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/11/01/siirt_2030.jpg)
![Türkiye'nin en yaşlı seçmeni oyunu kullandı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/11/01/1_7065.jpg)