![Muğlada tarihi geçmiş 300 kilo sucuğa el konuldu](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-20:45/Muğla'da tarihi geçmiş 300 kilo sucuğa el konuldu.jpg)
Muğla'da bakteri tespit edildiği için bir süre önce kapatılan bir çeşmede yüklü miktarda sucuk yıkayan üç kişiyi fark eden polis, son kullanma tarihi geçmiş 300 kilo sucuğa el koydu.
Marmaris- Muğla Karayolu'nda devriye görevine çıkan polis, Karadere Mevkii'nde, bakteri tespit edildiği için kapatılan bir çeşmeye yanaştırılan 48 N 5421 plakalı soğuk hava depolu kapalı hafif ticari araçtan indirilen sucukların yıkandığını gördü.
Polis yıkanan sucukları kontrol etti. Kontrol edilen sucukların tarihinin geçtiği ve küf tuttuğu belirlendi.
Gözaltına alınan üç kişi ile tarihi geçmiş sucukların içinde bulunduğu araç, Çarşı Polis Merkezi'ne getirildi. İlçe Tarım Müdürlüğü'nde görevli memurlar, son kullanma tarihleri geçen sucukların insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek imha edilmesi raporunu tuttu. Bozuk sucuklar imha edilmek üzere İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Şüphelilerin çalıştığı firma ve dağıtım yaptığı işyerlerinde denetim başlatıldı.
Gözaltına alınanların ifadesinde sucukları firmaya teslim etmek için götürdüklerini, piyasaya sürme gibi bir niyetlerinin olmadığını söylediği öğrenildi.
Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)
![Muğla'da tarihi geçmiş 300 kilo sucuğa el konuldu](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/03/03/sucuk_9067.jpg)
![Muğla'da tarihi geçmiş 300 kilo sucuğa el konuldu](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/03/03/sucuk_1137.jpg)
![Muğla'da tarihi geçmiş 300 kilo sucuğa el konuldu](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/03/03/sucu_9164.jpg)