Adana'dan terör örgütü El Kaide üyelerine kargoyla drone gönderen 4 kişi, "Biz Suriye'de doğa ve düğün fotoğrafı çekmeleri için gönderdik" açıklamasında bulundu.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, El Kaide'nin Suriye'deki üyelerine kargo aracılığıyla 'drone' gönderen şüphelileri yakalamak için harekete geçti.
İstanbul, Hatay ve Adana'da belinlenen adreslere eş zamanlı baskın yapıldı.
Adana'daki baskında Suriye uyruklu Muhammet El M. ile Cafer D., Mehmet Salih Y. ve Bilal A. yakalanarak gözaltına alındı.
Suriye'deki El Kaide üyelerine ulaştırmak üzere kargoyla Hatay'a 4 drone gönderdikleri saptanan şüpheliler, ifadelerinde drone'un silah olarak kullanıldığını bilmediklerini, akrabalarına Suriye'de doğa ve düğün fotoğrafları çekmeleri için gönderdiklerini ileri sürdükleri öğrenildi.
Zanlılar, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Cafer D. ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer 3 zanlı tutuklandı.
Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)