![Karabükte 6 kişi mantardan zehirlendi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-17:41/Karabük'te 6 kişi mantardan zehirlendi.jpg)
Karabük’de akşam yemeğinde yedikleri mantardan zehirlenen 1’i bebek 6 kişi hastaneye kaldırıldı.
Karabük'ün Safranbolu ilçesine bağlı Kirkille Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutlarında, ev sahibi ve misafirlerinde akşam yemeğinde yedikleri mantardan dolayı karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti başladı.
Yedikleri mantardan zehirlendiklerini düşünen aile üyeleri ve misafirleri durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından 1 yaşındaki Asya Zeynep Kırık ile Bayram Aykut, Nazife Aykut, Abdullah Uysal, Hanım Yirmibeş ve Yeter Kırık hastaneye kaldırıldı. Mantardan zehirlenen 1’i bebek 6 kişinin tedavisi sürüyor.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![i Karabük'te 6 kişi mantardan zehirlendi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/11/12/h_2794.jpg)
![i Karabük'te 6 kişi mantardan zehirlendi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/11/12/h_5850.jpg)