![Numan Kurtulmuş: Millet bize abdest tazele dedi](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:22/Numan Kurtulmuş: Millet bize abdest tazele dedi.jpg)
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Ak Parti Malatya il teşkilatının düzenlediği iftar programı ve istişare toplantısına katıldı.
Numan Kurtulmuş burada yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu:
"Biz sandıklarda kaybettiği zaman oyunbozanlık yapanlardan değiliz. Biz milletin iradesine 'bu bidon kafalılar ne anlar' diyerek karşı çıkanlardan değiliz. Biz bu milletin iradesine saygı gösteren millet ne diyorsa onu içselleştirip o söylediği istikamette yoluna devam eden insanlarız. Herkes seçimden sonra konuştu. Bu millet ne demek istedi. Bu oyu böyle verdi ne demek istedi. Öncelikle şunu söyleyeyim: Hani şöyle bayram namazlarında sabahı kılarsınız bayrama kadar imam vaaz ederken bekleriniz bazılarının böyle hafif içi geçer uyuklaya kalır. O zaman yanındaki kolundan dürter, 'Hadi kalk bakalım şöyle bir abdestini tazele de gel bakalım der' öyle mi? Millet bize dedi ki abdestinizi tazeleyin yolunuza devam edin dedi."
![numan-kurtulmuş](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/06/28/numan-kurtulmus_1915.jpg)