![Türkiyeden Azezdeki çocuklara oyuncak](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:52/Türkiye'den Azez'deki çocuklara oyuncak.jpg)
Başlatılan kampanya kapsamında toplanan oyuncaklar, Suriye'nin Azez bölgesindeki Türkmen çocuklara ulaştırıldı.
AFAD ve Hempa'nın desteklediği proje sayesinde savaş mağduru çocuklar için 600 oyuncak toplandı. Azez'e giden yetkililer Türkmen çocukları sevindirdi.
Azez'deki Türkmenlerin kaldığı kamplara giden proje destekçilerinin yetkileleri Türkiye'den gelen hediyeleri çocuklara dağıttı.
Savaşın ortasında doğan çocuklar, aldıkları hediyeler karşısında mutluluklarını saklayamadı. Yardım ettikleri için Türk halkına ve devletine teşekkür eden miniklere 600 adet oyuncak dağıtıldı.
Çocuklar için yapılan projelerin devam edeceğini ifade eden yetkililer, her çocuğun mutlu olmaya hakkı olduğunu savundu.
Türk milletinin sadece dönlünün değil elinin de açık olduğunu söyleyen Hempa yetkilisi, "Savaşlardan en çok çocuklar etkileniyor. Bizler de onları sevindirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)
![a Türkiye'den Azez'deki çocuklara oyuncak](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/09/22/dqw_6786.jpg)
![a Türkiye'den Azez'deki çocuklara oyuncak](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/09/22/dq_1029_1.jpg)