![Suriyeli çocukların gözünden Türkiye](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-18:46/Suriyeli çocukların gözünden Türkiye.jpg)
Suriye'deki iç savaştan aileleriyle birlikte kaçarak Hatay'a yerleşen Suriyeli çocuklar, Türkiye'ye sevgilerini çizdikleri resimle gösterdi.
Suriye'deki iç savaştan aileleriyle birlikte kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yerleşen öğrenim çağındaki Suriyeli çocuklar, Türkiye'ye sevgilerini çizdikleri resimlerle gösterdiler.
Reyhanlı'da Furkan okulunda öğrenim gören çocuklar çizdikleri, Türk Bayrağı, kalp, güvercin ve evlerle Türkiye'ye olan sevgilerini aktardılar. 12 yaşındaki Mehmet Tayad, Türkiye'de olduğu için şanslı olduğunu söyledi.
SURİYELİ ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN TÜRKİYE
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)
![2](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/02/23/2_1925.jpg)
![Suriyeli çocukların gözünden Türkiye](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/02/23/2_5115.jpg)