Futbol direktörü Cenk Ergün'ün Florya'daki görevine, Mustafa Denizli'nin isteği ile son verildi. Ergün, TT Arena'ya taşındı
Galatasaray'da futbol direktörü Cenk Ergün'ün Florya ile ilişkisi sona erdi. Ergün'ün çalışma ofisi bundan sonra TT Arena'da olacak.
Ergün'le birlikte scout ekibi de aynı şekilde statta çalışmalarını sürdürecek.
Mustafa Denizli, göreve gelmesinin ardından Cenk Ergün'ü pasifize etmişti.
Takım otobüsüne alınmayan Ergün'ün maç sonrası açıklamalarına da set çekilmişti. Florya'dan uzaklaştırılan Ergün, bundan sonra UEFA ve TFF ile ilişkiler, teknik heyetin talebi doğrultusunda transfer ile menajer görüşmeleri ve bürokratik işlemlerle ilgilenecek.
Öte yandan Galatasaray dün akşam saatlerinde yaptğı şu açıklamayla değişikliği doğruladı: "Futbol Direktörü Cenk Ergün ve Galatasaray Scout ekibi, yönetim tarafından düzenlenen organizasyon şeması çerçevesinde bundan sonraki faaliyetlerini Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da sürdürecektir. Kulübün, UEFA ilişkilerinin yoğunlaşması sebebiyle Cenk Ergün'ün Yönetim ve Sportif A.Ş. ile daha yakın temas içinde olması gerektiğinden Arena'da kendisine bir ofis tahsis edilmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla"