![Türkiyenin geleceği öğrencilere Bakanlıktan yardım](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-15:07/Türkiye'nin geleceği öğrencilere Bakanlık'tan yardım.jpg)
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'ya gelen tweet ile Tokat Turhal Çivril Köyü Ortaokulu'nda maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yardım sağlandı.
Tokat Turhal Çivril Köyü Ortaokulu'nda Beden Eğitim Öğretmeni Musa Yüksel Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'ya bir tweet atarak öğrencilerin eksikleri ile ilgili bilgi verdi.
Beden Eğitim Öğretmeni Musa Yüksel, "Sayın @hamzayerlikaya Tokat Turhal çivril köyü ortaokulunda görev yapıyorum.Okulumuzda maddi durumu iyi olmayan öğrenci sayısı çok fazla.Okulumunda imkanları kısıtlı.Özellikle masa tenisi masasına ve spor malzemelerine ihtiyacımız var. Bize yardımcı olabilir misiniz?" şeklinde attığı tweete Hamza Yerlikaya'dan hemen cevap geldi.
Genç öğretmenin bu talebini hemen cevaplandıran Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, "Hayalleriyle ve çalışmalarıyla memleketimizin geleceğini şekillendirecek kardeşlerimin yüzleri hep gülsün diye malzemeler yarın yola çıkıyor." dedi.
![Türkiye'nin geleceği öğrencilere Bakanlık'tan yardım](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/10/19/af_1096.jpg)
![Türkiye'nin geleceği öğrencilere Bakanlık'tan yardım](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/10/19/fa_3434.jpg)