![Fenerbahçe seriyi son maç taşıdı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-09:04/Fenerbahçe seriyi son maç taşıdı.jpg)
Fenerbahçe, Yakın Doğu Üniversitesi'ni 79-72 mağlup etti ve final serisini 2-2'ye getirdi.
Serinin beşinci ve son maçı 17 Mayıs Çarşamba günü Yakın Doğu Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Caferağa Spor Salonu'nda oynanacak.
Maça hızlı başlayan Fenerbahçe ilk 2 dakikada 10-0'lık seri yakaladı. Birsel ve Quigley'le potaya giderek sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe, 6. dakikada farkı 15'e kadar çıkardı: 21-6. Yakın Doğu Üniversitesi çeyreğin sonunda hızlı hücumlarla farkı tek hanelere çekse de Fenerbahçe, ilk periyodu 25-18 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Parker'la sayılar bulan Fenerbahçe, 15. dakika içinde farkı tekrar çift hanelere yükseltti: 35-24.
Boyalı alanı iyi kullanan Yakın Doğu Üniversitesi, Holingsvorth'un skorer oyunuyla 18. dakikada farkı 5'e indirdi: 39-34. Fenerbahçe, soyunma odasına 47-42 önde gitti. Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Yakın Doğu Üniversitesi, 24. dakikada Bahar Çağlar'ın basketiyle ilk kez öne geçti: 51-52. Quigley ve Gruda'nın etkili oyunuyla kontrolü tekrar eline alan Fenebrahçe, 8-0'lık seriyle 25. dakikayı 59-52 üstün geçti. Hücumda toparlanan Yakın Doğu Üniversitesi maça denge getirdi ve final periyoduna 63-63'lük eşitlikle girildi.
Final periyodu büyük çekişmeye sahne oldu. Son çeyrekte takımlar savunma sertliğini artırdı. Boyalı alanda sayı üreten Fenerbahçe, 35. dakikayı 68-67 öne geçti. Savunmasıyla rakibine kolay sayı şansı tanımayan sarı-lacivertli takım, son 1,5 dakikaya 5 sayılık (74-69) avantajla girdi. Fenerbahçe sahadan 79-72 galip ayrılarak seride durumu 2-2 yaptı.
![Fenerbahçe seriyi son maç taşıdı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2017/05/14/fenerbahce-seriyi-son-mac-tasidi_001.jpg)