Adanaspor maçında oyundan alındıktan sonra yedek kulübesini yumruklayan Yasin Öztekin, süresiz kadro dışı bırakıldı.
Galatasaray'da Adanaspor maçında kenara alınınca teknik heyete tepki gösterip, yedek kulübesinin camlarını yumruklayan Yasin Öztekin'e ağır fatura kesildi.
Yönetim, önceki gece sıcağı sıcağına aldığı kararla Yasin Öztekin'i süresiz kadro dışı bıraktı.
Bu sene disiplin ve otoriteden taviz vermeyen yönetim, Yasin'e verdiği cezayla A2 takımına gönderme kararı aldı.
Yasin'e verilen ceza, sportif direktör Cenk Ergün aracılığıyla tebliğ edilirken, para cezası ise yarınki yönetim kurulunda karara bağlanacak.
Yasin Öztekin bu cezanın ardından dün sabah gerçekleşen antrenmana da alınmadı.
Hamit Altıntop'u daha önce sergilediği tavır yüzünden kadro dışı bırakan yönetim, tecrübeli futbolcunun teknik kadro ve takım arkadaşlarından özür dilemesinin ardından cezayı iptal etmişti.
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde basın toplantısında açıklamalarda bulunan 29 yaşındaki yıldız futbolcu, sol açıkta daha iyi oynadığını belirterek, "Hocamız, sol tarafta daha iyi olduğumu biliyor ama takımımız için sağ tarafta oynamamı daha uygun görüyor. Çünkü solda Bruma var. Solda oynadığımda birebirlerde daha etkili oluyorum. Kendimi daha iyi hissediyorum." ifadelerini kullanmıştı.
Öte yandan Galatasaray da resmi internet hesabından; "Profesyonel futbolcularımızdan Yasin Öztekin, Adanaspor maçında oyundan çıkarken sergilediği disiplinsiz davranışlar nedeniyle bugünden sonra U21 takımımızla çalışacaktır.
Yasin Öztekin'e verilecek maddi ceza ise yönetim kurulu toplantısında belirlenecektir.
Galatasaray Spor Kulübü"