![Trabzonspor şike anıtını sergiledi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:45/Trabzonspor şike anıtını sergiledi.jpg)
Trabzonsporlu taraftarların, 2010-11 sezonunda yaşanan şike süreci ile ilgili hazırladıkları şike anıtı, Fenerbahçe derbisi öncesinde statta sergilendi.
Bordo-mavili taraftarlar tarafından yaklaşık 95 bin lira maliyetle hazırlanan şike anıtı platformu, Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması öncesinde Şenol Güneş Kompleksi'nin doğu tribünü giriş bölümüne yerleştirildi.
Mermer yapı üzerine konuşlandırılan 3 metre çapında, 2 metre yüksekliğindeki şike anıtı, aynı zamanda alt tarafında bulunan tekerlekleri sayesinde taşınabilir özelliğe sahip.
Şike anıtının ön bölümünde Trabzonspor logosu yer alırken, bulunduğu mermer kaidenin üzerinde ise 7 adet çocuk figürü heykelinin de yer aldığı görüldü. Trabzonsporlu taraftarlar da anıta yoğun ilgi gösterirken, anıt önünde bolca fotoğraf çekildi.
![Trabzonspor şike anıtını sergiledi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2018/01/28/trabzonspor-sike-anitini-sergiledi_001.jpg)
![d Trabzonspor şike anıtını sergiledi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2018/01/28/trabzonspor-sike-anitini-sergiledi_002.jpg)
![d Trabzonspor şike anıtını sergiledi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2018/01/28/trabzonspor-sike-anitini-sergiledi_003.jpg)
![d Trabzonspor şike anıtını sergiledi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2018/01/28/trabzonspor-sike-anitini-sergiledi_004.jpg)