![HDPli İdris Baluken ve heyeti Surda protesto edildi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-18:33/HDP'li İdris Baluken ve heyeti Sur'da protesto edildi.jpg)
Sur'da, HDP Meclis Grup Başkan Vekili İdris Baluken'in de bulunduğu heyete, halk 'Ne yüzle buraya geliyorsunuz?' diyerek tepki gösterdi.
Diyarbakır’ın bazı mahallelerinde sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesini ziyaret eden HDP’li milletvekilleri, esnafın yoğun tepkisiyle karşılaştı. HDP’liler, tepki üzerine ziyaretlerini polis nezaretinde gerçekleştirebildi.
HDP'li İdris Baluken ve heyeti Sur'da protesto edildi VİDEO
Yaşadıkları mağduriyetlerin müsebbibi gördükleri HDP heyetine tepki gösteren halk, "Hainler burada. Gelmeyin buraya, daha niye geliyorsunuz? 6 ay sokakta kaldık, ne işiniz var sizin buralarda? Gidin, terk edin burayı. Evimizi başımıza yıktınız, daha ne istiyorsunuz bizden? Yeter artık. Allah'tan korkun, utanmazlar. Bir de utanmadan buraya geliyorlar" diyerek tepkilerini dile getirdi.
Polisin sakinleştirmeye çalıştığı halk, “Onlar bizim katilimizdir. Biz katilleri istemiyoruz” diyerek tepki göstermeye devam etti.
Karşılaştığı tepki üzerine olay yerinde uzaklaşan HDP'li heyet ise ziyaretine ara sokaklarda devam etti.
![HDP'li İdris Baluken ve heyeti Sur'da protesto edildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/05/23/1_5524_1.jpg)
![HDP'li İdris Baluken ve heyeti Sur'da protesto edildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/05/23/2_2657.jpg)
![HDP'li İdris Baluken ve heyeti Sur'da protesto edildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/05/23/3_430.jpg)
![HDP'li İdris Baluken ve heyeti Sur'da protesto edildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/05/23/1_4200_1.jpg)