![Çatı katını değerlendirin](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-22:40/Çatı katını değerlendirin.jpg)
Yazın sıcak, kışın soğuk olur, tavanı akar, kafamız çarpar diye en üst katlarda oturmaktan çekinilen çatı katlarını değerlendirmek mümkün.
Ev dekorasyonu yapılırken çatı katı önemsiz gibi görünürse de, evler dublex değilse çoğu kez çatı katları kullanılmayan eşyalarla dolup taşar.
İlk olarak çatı katında ahşap görünüm veya modern görünüm tercihlerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Çatı katları tavan köşeleri ve kullanım alanı bakımından oldukça küçüktür, bu yüzden mobilya seçerken minimum ölçülerin dışına çıkılmamalı.
Çatı katı için muhakkak dikkate almanız gereken bir diğer husus ise aydınlatmadır. Gün ışığından yararlanmak için ışık alan bölgeler iyi değerlendirilmeli. Çatı katınızın ücra köşelerine ise aydınlatma aksesuarları yerleştirmeyi ihmal etmeyin.
Çatı katında en çok yatak odası uygulaması tercih ediliyor. Genellikle alan dar, tavan alçak olduğundan açık renkler tercih ediliyor. Tavana duvar kağıdı, ahşap paneller, alçıpan da düşünebilirsiniz.
![Çatı katını değerlendirin](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/07/01/d_7160_1.jpg)
![Çatı katını değerlendirin](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/07/01/w_4123.jpg)
![Çatı katını değerlendirin](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/07/01/w_5671.jpg)