![Oy kullanan ünlüler](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-20:54/Oy kullanan ünlüler.jpg)
İstanbul seçiminin yenilenmesi kararı sonrası adaylara destek açıklamalarıyla gündeme gelen ünlüler, bugün oy vermek için sandık başındaydı.
31 Mart seçimleri sonrası İstanbul seçiminin tekrarlanması kararı çıktı. Bu süreçte ünlüler de bir ara siyaset gündemini meşgul etti. Bir tarafta 'Her şey çok güzel olacak' ifadesiyle Ekrem İmamoğlu'nu destekleyenler, diğer tarafta Binali Yıldırım'ı destekleyenler oldu.
Bugün İstanbul'da oy kullanmak için sandığa giden 10 milyon seçmenin içerisinde, ünlüler de vardı.
Oyuncu Demet Akbağ, oyunu Beşiktaş'ta kullandı. Akbağ, "Sık sık kullanıyoruz. Hayırlısı olsun teşekkür ederim." diyerek okuldan ayrıldı.
Oy kullanmaya giden Ece Erken, sandık başından çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Ece Erken paylaşımına, "Vatana millete hayırlı olsun, vatandaşlık görevimizi yaptık." notunu düştü.
Oyuncu ve müzisyen Oğuzhan Koç da Beşiktaş'ta bulunan Tevfik Fikret İlkokulu'ndaydı. Koç, basın mensuplarının hızlı hareket etmesinin sebebini sorması üzerine Kayseri’de konseri olduğu için acele ettiğini belirtti.
Sanatçı Sezen Aksu, oyunu Beykoz’daki Sedat Simavi Ortaokulu'nda kullandı.
Mührü oy pusulasında biraz taşan Minik Serçe, sandık görevlilerine “Başıma bir iş gelmeyecek değil mi?” diye sordu. Görevliler de “Diğer partiye sıçramadıysa bir şey olmaz.” dedi.
Sanatçı Hadise de oy kullanmaya, beyaz kombinli elbisesiyle geldi. Hadise, 31 Mart seçimlerinde de benzer bir kıyafeti tercih etmişti.
Oyunu kullanan diğer ünlüler:
Cem Yılmaz
Cüneyt Arkın
Tülin Şahin
Evrim Akın
Hatice
Ozan Güven
Acun Ilıcalı
Emre Altuğ
Esra Erol ve eşi Ali Özbir
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_2487.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_6214.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_8204.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_160.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_6273.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_2937.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_7104.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/sad_814.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/asd_3445.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/dsa_9409.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/sda_1498.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/fsdf_9020.jpg)
![Oy kullanan ünlüler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/06/23/fdsf_5255.jpg)