![Uludağda aç kalan ayılar çöpte yiyecek aradı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-21:07/Uludağ'da aç kalan ayılar çöpte yiyecek aradı.jpg)
Uludağ ormanlarından yaşayan ayılar, aç kalınca çöp konteynerlerini devirip yiyecek aradı.
Oteller Bölgesi’ne iki kilometre uzaklıktaki Çobankaya Mevkisi’nde meydana gelen olayda, anne ayı ve iki yavrusu, et-mangal restoranları ve günübirlikçilerin piknik sonrası atıklarının konulduğu Osmangazi Belediyesi’ne ait çöp konteynerlerini devirip yiyecek aradı.
Restoranlardan 25 metre kadar uzakta ve binaların ışıklarının yanmasına rağmen konteynerleri devirerek atıklarla beslenen ayılar, daha sonra yine ormanlık alana döndü. Ayıların çöplerde yiyecek araması, olayı görenler tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)
![AYI](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/03/07/ayi_7983.jpg)
![Uludağ'da aç kalan ayılar çöpte yiyecek aradı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/03/07/3_5203_2.jpg)