![Van’da 5,5 ton kaçak çay ele geçirildi](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-13:51/Van’da 5,5 ton kaçak çay ele geçirildi.jpg)
Van’da polis ekipleri tarafından bir iş yerinde yapılan aramada 5 bin 580 kilogram kaçak çay ile koli koli ton balığı bulundu.
Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Van merkez ve ilçelerinde haksız kazanç sağlamak amacıyla gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden şahıs/şahısların deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda; 02 Mart 2017 tarihinde merkez Tuşba ilçesine bağlı Şemsibey Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi’nde bir iş yerinde arama yapıldı.
Yapılan aramada toplam 5 bin 580 kilogram kaçak çay ile 4 bin 626 koli kaçak ton balığı ele geçirildi. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen Y.E. isimli şahıs hakkında 5607 sayılı S.K.M. suçundan yasal işlem yapıldı.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![Van’da 5,5 ton kaçak çay ele geçirildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/03/04/1e5a0cf1-241c-4786-a5de-45bdab31524a.jpg)
![Van’da 5,5 ton kaçak çay ele geçirildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/03/04/8c1966bb-e510-4e0b-b5cc-651d8d6c00d9.jpg)
![Van’da 5,5 ton kaçak çay ele geçirildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/03/04/47c60eb5-d046-419a-be9e-83cb9ed150df.jpg)
![Van’da 5,5 ton kaçak çay ele geçirildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/03/04/66168a4a-f84f-468e-9e23-59101e46ef4a.jpg)
![Van’da 5,5 ton kaçak çay ele geçirildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/03/04/896cfe31-0011-4733-a1d8-d5abddd0d4ca.jpg)