![CHPli eski başkan buzağısına hayır adını verdi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:43/CHP'li eski başkan buzağısına 'hayır' adını verdi.jpg)
Eskiden CHP İlçe Başkanlığı yapan Deniz Gül, insanların bölünmesi tepki göstererek, buzağısına 'hayır' adını koydu.
Çiftçilik ve hayvancılık yaparak yaşamını sürdüren Deniz Gül, referandum nedeniyle ülke genelinde bir kutuplaşma yaşandığını öne sürdü.
İnsanların bölünmesine tepki göstermek amacıyla yeni doğan buzağıya 'hayır' adını verdiğini belirten Gül şöyle dedi:
"Şu anda 'hayır' sözü bir semboldür. Ülkede iki kardeşten biri 'evet'çi diğeri 'hayır'cı oldu. Ülkenin 'evet' - 'hayır' sürecine gelmemesi gerekiyordu. Bizce buna hiç gerek yoktu. Yaşadığımız ülkede yaşamımızdan memnunuz. Bu işleri fazla karıştırmanın bir anlamı yok."
Hayvancılıkta yeme yapılan zamlar için 'hayır' dediklerini kaydeden Gül, "Süt 1 TL civarında bunun için 'hayır' diyoruz. Mazotun fiyatı belli, bunun için 'hayır' diyoruz. Tepkimi göstermek için buzağıya da 'hayır' ismini koydum." diye konuştu.
Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)
![CHP'li eski başkan buzağısına 'hayır' adını verdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/04/09/6d2b5700fa1f7a8053c8480d3c26a69f.jpg)
![CHP'li eski başkan buzağısına 'hayır' adını verdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/04/09/30a5eee2b6faf9aa249c8ccc62db81ed.jpg)
![CHP'li eski başkan buzağısına 'hayır' adını verdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/04/09/300357c485a71363bce50daf1a516c68.jpg)
![CHP'li eski başkan buzağısına 'hayır' adını verdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/04/09/4c0992f1fa146c4b0d1b02c50e98c477.jpg)
![CHP'li eski başkan buzağısına 'hayır' adını verdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/04/09/bb28cbe8d35b8491ace0d41baf16dcc5.jpg)