![Boğaziçi Üniversitesini karıştıran asılsız mailler](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-19:01/Boğaziçi Üniversitesi'ni karıştıran asılsız mailler.jpg)
Öğrencilere yönetimden 2 mail atıldı. Birinde "baskıya karşı beraberlik" mesajı verildi. Diğerinde önceki mailin dikkate alınmaması istendi. Mailler için basın açıklaması da yapıldı: Hacklendik.
Bir grup Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan 46 askerimizi protesto ederek , "İşgalin katliamın lokumu olmaz", "Kürdistan faşizme mezar olacak" pankartı açtı. Polis, 11 öğrenciyi gözaltına aldı.
Boğaziçi Üniversitesi yönetiminden, tüm öğrencilere "desteklemedikleri olaylar"dan sonra üniversiteye yönelik baskıcı bir ortam oluştuğuna dikkat çekilen ve “Tüm akademisyenleri ve öğrencileri zedelenmiş olan Boğaziçi kültürünü tekrar ayaklandırmak için birlik olmaya davet ediyoruz” cümlesiyle biten bir mail gönderildi.
Kısa süre sonra başka bir mail ile söz konusu mailin üniversite yönetiminden onay almadan gönderildiği, dolayısıyla gerçek bir değer taşımadığı ifade edildi.
Üniversiteden daha sonra yapılan açıklamada da “İki ayrı mesaj, üniversitemizin herhangi bir birimi tarafından gönderilmemiştir. Sistemlerimize yapılan bu saldırının sorumluları hakkında gerekli tespit ve soruşturma işlemleri başlatılmıştır.” denildi.
![Boğaziçi Üniversitesi'ni karıştıran asılsız mailler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/03/31/bogazici_9970.jpg)
![Boğaziçi Üniversitesi'ni karıştıran asılsız mailler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/03/31/bogazici_4209.jpg)
![Boğaziçi Üniversitesi'ni karıştıran asılsız mailler](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/03/31/bogazici_3607.jpg)