![Adıyamanlı gençlerin bayrak sevgisi](https://kilalu.blog/news/2024-08-01-05:28/Adıyamanlı gençlerin bayrak sevgisi.jpg)
Bir grup genç bir araya gelerek, 1700 rakımlı Şome Dağı zirvesine 24 metrekarelik Türk bayrağı astı.
Adıyaman'da Kahta'nın 1500 nüfuslu Narince köyünde yaşayan bir grup genç, ay yıldızlı bayrak sevgilerini herkese göstermek ve koronavirüs nedeniyle yaşanılan süreçte vatandaşlara destek olmak istedi.
Gençler, çevre köylerden de görülebilmesi için 1700 rakımlı Şome Dağı'nın zirvesine önce 12 metre yüksekliğinde direk dikti, ardından da göndere 24 metrekare bayrak astı.
Adıyamanlı gençlerin bayrak sevgisi
Hakim noktada olduğu için birçok köyden rahatlıkla görülen bayrağı asmanın mutluluğunu yaşayan gençler, "Türkiye ve bayrak sevgimizi herkese göstermenin sevinci içerisindeyiz." dedi.
Gençleri duyarlılığından dolayı kutlayan Narince Köyü Muhtarı Murat Çelik, "Gençlerimizin önderliğinde yüksek zirvede bayrağımızı diktik. Çevre köylerin yanı sıra Kahta ve Gerger ilçelerinden de bayrağımız görülüyor.” dedi.
Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)
![d Adıyamanlı gençlerin bayrak sevgisi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/28/turk-bayragi_3000.jpg)
![d Adıyamanlı gençlerin bayrak sevgisi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/28/tepe_7863.jpg)
![d Adıyamanlı gençlerin bayrak sevgisi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/28/bayrak_1514.jpg)
![d Adıyamanlı gençlerin bayrak sevgisi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2020/04/28/adiyaman_779.jpg)