![Mevlide gelen çocuklar oyunlarıyla camiyi şenlendirdi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-22:01/Mevlide gelen çocuklar oyunlarıyla camiyi şenlendirdi.jpg)
Bitlis Eren Üniversitesi Camisi'nde idrak edilen Berat Kandili nedeniyle mevlide oyuncak arabası ile gelen küçük çocuk, diğer çocuklarla cami dolana kadar gönlünce oyun oynadı.
Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili, Bitlis’te tüm camilerde coşku içerisinde idrak edilirken, camiye oyuncakları ile gelen çocuklar ise gönüllerince oyun oynadılar.
Cami cemaati de çocuklardan rahatsız olmayıp hem mevlidi dinledi hem de çocukları izlerken akıllara Fatih Sultan Mehmet Han’ın “Siz saf tutarken çocuk sesleri duymuyorsanız geleceğinizden endişe duyun” sözlerini getirdi.
Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Memduh Eren Camii’nde idrak edilen Berat Kandili’nde, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve Mevlidi-i Şerif programı gerçekleştirildi.
Kentteki camilerin tamamında kandil dolayısıyla özel programlar düzenlenirken, programlardan sonra vatandaşlara bazı ikramlarda bulunuldu.
Mevlide gelen çocuklar oyunlarıyla camiyi şenlendirdi VİDEO
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![i Mevlide gelen çocuklar oyunlarıyla camiyi şenlendirdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/05/01/cami-cocuk_1415.jpg)
![i Mevlide gelen çocuklar oyunlarıyla camiyi şenlendirdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/05/01/cami-cocuk_5478.jpg)
![i Mevlide gelen çocuklar oyunlarıyla camiyi şenlendirdi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2018/05/01/cami-cocuk_1937.jpg)