![Batmanda öğrenciler kuş evi yaptı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-14:52/Batman'da öğrenciler kuş evi yaptı.jpg)
Batman’ın Kozluk ilçesinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri, hazırladıkları kuş evleri ve yemlikleri ağaçlara astı.
Batman’ın Kozluk ilçesi Çayhan Köyü ilk ve ortaokulu öğrencileri kuş evleri ve yemlikleri yaptı.
Hayvan sevgisi konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan projede yer alan 120 öğrenci, ağaçlara ve okulun çeşitli yerlerine 17 kuş evi yerleştirdi.
Öğrencilerin birbirinden farklı model ve renkte kuş evleri ve yemlikleri, köydeki veliler tarafından büyük ilgi gördü. Okul Müdürü Murat Işık, akademik çalışmaların yanında sosyal ve kültürel etkinlikleri de önemsediklerini belirtti.
Işık, "Hayvan sevgisi konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilerimizle birlikte okulumuzun bahçesindeki ağaçlara rengarenk ‘Kuş evi’ projesi başlattık. Soğuk kış günlerinde kuşların sıcak bir yuva ve yem ihtiyacı karşılanacak." dedi.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![i Batman'da öğrenciler kuş evi yaptı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/01/11/1234_7321.jpg)
![i Batman'da öğrenciler kuş evi yaptı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/01/11/1234_1138.jpg)
![i Batman'da öğrenciler kuş evi yaptı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2019/01/11/1234_7122.jpg)