![Hope Jahren’ın ödüllü otobiyografik kitabı: Bir Bilim İnsanının Tutkulu Hikayesi](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:53/Hope Jahren’ın ödüllü otobiyografik kitabı: Bir Bilim İnsanının Tutkulu Hikayesi.jpg)
Bitkibilimci ve jeobiyolog profesör Hope Jahren’ın, ABD Kitap Eleştirmenleri Birliği En İyi Otobiyografi Ödülü’ne layık görülen otobiyografik kitabı raflardaki yerini aldı.
Tanınmış bilim insanı Hope Jahren’ın, Bir Bilim İnsanının Tutkulu Hikâyesi - Bitkilerin Büyülü Dünyası adlı otobiyografik kitabı kitapseverlerle buluştu.
ABD Kitap Eleştirmenleri Birliği En İyi Otobiyografi Ödülü’nün yanı sıra ABD Bilimsel Gelişme Birliği Bilimsel Kitaplarda Mükemmeliyet Ödülü’nü kazanan kitap, aynı zamanda PEN/ E.O. Wilson Edebi Bilim Yazını Ödülü’nün de finalistleri arasında yer aldı.
"İnsanlar bitkilere benzer: Işığa doğru büyürler. Bilimi seçmemin nedeni, bana ihtiyaç duyduğum şeyi sunmasıydı." diyen Hope Jahren, bilimin kendisine gerçek anlamıyla biryuva sunduğunu ifade ediyor.
Bir Bilim İnsanının tutkulu hikâyesi, Jahren’ın hayatını adadığı çalışmalarını ve tüm çabasını anlamlı kılan sevgiye dair düşüncelerini içtenlikle paylaştığı, etkileyici bir otobiyografi.
TABİATIN SUNDUĞU GÜZELLİKLER
Yaşamını ağaçları, çiçekleri, tohumları ve toprağı inceleyerek geçiren bitkibilimci, tabiatın sunduğu büyüleyici güzellikleri keşfe çıkarken yüz yüze geldiği amansız hayatta kalma mücadelesini ve bu keşiflerden edindiği deneyimleri hikâyeleştirerek anlatıyor.
Ergül Tosun
Kitap sayfası için iletişim:
![Hope Jahren’ın ödüllü otobiyografik kitabı: Bir Bilim İnsanının Tutkulu Hikayesi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kok/2021/11/08/kaza_329.jpg)